GEMİ İNŞA SÜRECİ / TEKNOLOJİK UYGULAMALAR

Cemre Tersanesi ana felsefe olarak kalite ve teknolojinin mükemmel uyumu ile ortaya çıkan ürünler üretmeyi benimsemiştir. Bu doğrultuda tersane çağın gereksinimlerine ayak uydurmak ve yaptığı işte kusursuz olmak adına üretim alanında teknolojik gelişmeleri ve ekipmanları yakından takip etmektedir. Cemre Tersanesi çalışmış olduğu tüm klas kurumların tam not alarak inovasyona olan profesyonel bakış açısını ortaya koymaktadır. Teknolojik uygulamaları sayesinde sahip olduğu kabiliyetler bazıları aşağıdaki gibidir:

• Tersane bünyesinde I, II ve III seviye sistem borularını imal edebilmektedir. Aynı zamanda paslanmaz çelik, aluminyum ve bakır alaşımlı boru imalatında da kalifiye durumdadır.

• Montajdan prosesinden önce bütün bloklara ön imalat astarı; çevre dostu, nem, sıcaklık ve basınç kontrolü yapılabilen, özel boya hangarlarında yapılmaktadır.

• Cemre Tersanesi bugüne kadar yaptığı uygulamalarla 2mm-150mm arasında kaynak yapabilen personele, ekipmana ve tecrübeye sahiptir.

• Kaynak prosesini kalibrasyon ayarlanabilir kaynak makineleri ile gerçekleştirmektedir.

• Bunun yanı sıra Cemre Tersanesi özellikle buz klasa sahip gemilerde uygulanan " Metallizing " uygulamasında da ekipman ve kalite olarak çok üst kalite uygulama yapabilmektedir. Metallizing için kullanılan özel makineler tersane bünyesinde bulunmaktadır.