GEMİ İNŞA SÜRECİ / ÜRETİM

Cemre Tersanesi’nin kuruluşundan buyana en çok gelişme kaydeden departman olarak üretim bölümü göze çarpmaktadır. 3 üretim mühendisi ile başlayan üretim bölümü yapısı; şu an çelik, donatım ve boya departmanlarını içinde bulunduran ve onlarca kişiye istihdam saplayan büyük bir yapı konumu kazanmıştır. İçerisinde 25'e yakın mühendis ve teknik eleman bulunduran üretim departmanının en büyük hedefi tersanenin çelik işleme kapasitesinin günden güne verimli artışını sağlamaktır.

Boya bölümünün geçmişi tersanenin kuruluşundan da eskiye dayanmaktadır. Bu bölümde görev alan ekibin tecrübesi ve bilgi birikimi sayesinde oldukça başarılı işlere imza atmakta ve Cemre Tersanesi yaptığı boya uygulamaları ile kendinden çokça söz ettirmektedir.

Üretim departmanı; anahtar teslim projelerin gelişmesi ile birlikte daha gelişmiş bir yapı kazanmıştır. Donatım mühendisliği, üretim mühendisliği liderliğinde gelişerek içinde çok farklı fonksiyonları bir arada barındıran ve teknolojik kabiliyetleri her gün gelişen bir departman olmuştur.