GEMİ İNŞA SÜRECİ / PAZARLAMA VE İŞ GELİŞTİRME

Cemre Tersanesi pazarlama ve iş geliştirme faaliyetlerini uluslararası arenada yürütmektedir. Uzun süredir Avrupa kıtasında bulunan müşterilerine; özellikle de Norveç firmalarına hizmet vermekte olan Cemre; yeni dönemde diğer dünya pazarlarına da açılmaya karar vermiştir. Bu plan doğrultusunda çeşitli pazarlama faaliyetleri planlanmış ve gerçekleştirilmiştir. Başlıca Pazar hedefleri:

• Kuzey Avrupa ve İskandinav Bölgesi

• Ortadoğu

• Yeni açılacak Orta Asya ve Afrika pazarlarıdır.

Kuzey pazarında kendini tanıtmak için güçlü tasarım firmaları ile işbirliği içinde olan Cemre Tersanesi, periyodik müşteri ziyaretleri ve fuar katılımları ile de pazarın nabzını tutmaya devam etmektedir.

Orta doğu pazarının da bir parçası olmak için gerekli faaliyetleri gösteren Cemre; buradaki açık ihalelere katılmakta ve projeleri gerçekleştirmek için var gücüyle çalışmaktadır. Orta Doğu dev firmalarından olan ADNOC firmasının ön eleme aşamasını teknik ve finansal açıdan tamamlayan Dünya üzerindeki sayılı tersanelerden olan Cemre Tersanesi; buradaki hedefleri gerçekleştirme konusunda yılmadan çalışmaya devam etmektedir. Yeni bir pazar olan Afrika ve Orta Asya için ise çalışmalar araştırma ve analiz aşamasında devam etmektedir.

Cemre Tersanesi; iş geliştirme faaliyetlerinin devamı için Yalova’daki tersane alanı dışında İstanbul’ da bir karşılama ve iş geliştirme ofisi kurmuştur. Uluslararsı iletişim faaliyetlerinin ve görüşmelerin sürdürüldüğü bu ofis; eş zamanlı video konferans alt yapısı ve teknolojik imkanları ile bir çok iletişim kolaylığı sağlamaktadır.