KURUMSAL / YÖNETİM KURULU MESAJI

Kalitenin teknoloji ile buluştuğu yerdesiniz.

Dünya gemi inşa sektörünün yükselen değerlerinden biri olan Cemre Tersanesine hoş geldiniz.

Kurulduğumuz günden bugüne amacımız Türk gemi inşa sanayinin sahip olduğu yüksek potansiyeli öncelikle Avrupa ve sonrasında Dünya ile buluşturmak olmuştur. İlk yıllarında kiralık tesislerle başladığımız yolculuğumuz 2008 yılından buyana Türk gemi inşa sanayinin yeni kalbi olan Altınova’da devam etmektedir. Toplam 70.000 m2 arazi üzerinde kurulu tersanemizin ileri teknolojiye ve kapasite artırımına yatırımları her geçen gün devam etmektedir.

Yarı donatımlı gemi inşa kuruluşu olarak başladığımız bu serüvende gerekli yatırımları gerçekleştirdikten sonra 2011 yılında anahtar teslim proje hizmeti de bünyemizde gerçekleşmeye başlamıştır. Bu yüksek potansiyeli ve yatırım planlamasını gözlemleyen dünya sektör liderleri kısa zamanda Cemre Tersanesini dünyaca ilgi gören ihalelere davet etmişler ve ihale konusu projeleri yapma konusunda ciddi bir aday olarak gördüklerini belirtmişlerdir.

Uluslararası arenada gördüğümüz ilginin bizleri memnun etmesi ile birlikte; müşteri memnuniyeti konusundaki sorumluluğumuzu artırmaktadır. Teknolojik yaklaşımları, mühendislik ar-ge çalışmalarını, insan kaynakları ve çevre konusundaki son uygulamaları yakın takip ederek tersanemizi geliştirmek ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkartmak en öncelikli hedeflerimizdendir.

Ekip olarak birlikte çalışmanın ve başarmanın ortak kazanımına inancımız sayesinde çalışanlarımızın emek, bilgi ve becerilerini yükseltmek amacıyla yatırımlar yapmaya ve genç ve çalışkan ekibimiz ile gelişmeye devam edeceğiz.

Gelecekte, sahip olduğumuz tecrübe ve enerjinin verdiği ortak çalışma azmi ve yüksek standartları hedefleyen kalite politikalarımızla hep daha iyisini, daha gelişmişini, daha verimlisini üretmek için çalışmaya devam edeceğiz.

Orhan Gülcek
Yönetim Kurulu Başkanı